Hoża 55

Warszawskie kamienice: Hoża 55

Spacerując po warszawskim Śródmieściu można znaleźć miejsca, które w fascynujący sposób łączą ze sobą nowoczesność i historyczny klimat. Jednym z nich jest zespół apartamentowców przy Hożej 55. To kameralny obiekt niemal w samym centrum miasta, a mimo to wokół panuje spokój. Okolica zachęca do spacerów, a sam budynek z jednej strony intryguje swoim historycznym charakterem, z drugiej natomiast ? zachwyca świeżością.

Gdzie przeszłość łączy się z nowoczesnością

Apartamentowce przy Hożej 55 to nowoczesna inwestycja, w której dostrzegalny jest rys dawnej Warszawy. Budynek znajduje się w miejscu, gdzie dawniej mieściła się Fabryka Srebra i Brązów Braci Łopieńskich. Zabytkową elewację budynku zachowano, wkomponowując ją w projekt, co nadało inwestycji wygląd przedwojennej kamienicy. Do historii tego miejsca nawiązują również zachowane elementy dawnych maszyn z fabryki, które dziś stanowią oryginalną dekorację recepcji. Dzięki temu całość prezentuje się niebanalnie i przypomina mieszkańcom o działającej w tym miejscu fabryce.

Dawna fabryka brązu

Kompleks budynków przy Hożej 55 początkowo zajmowała firma puszkarska Roberta Ziogura. Bracia Łopieńscy przenieśli tu swoją działalność w roku 1901 i prowadzili ją aż do 1950, kiedy to przedsiębiorstwo zostało upaństwowione. Zakład stał się największą firmą tego typu w Warszawie i cieszył się dużą renomą. Wykonywano tu przede wszystkim okucia, armatury, wyroby ze srebra, a także odlewy pomnikowe. Najsławniejszymi wytworami braci były pomniki Kilińskiego, Kopernika, Mickiewicza, a także Grobu Nieznanego Żołnierza.

Wielkomiejski luksus i kameralna atmosfera

W skład inwestycji przy Hożej 55 wchodzą dwa budynki ? pięcio- oraz sześciopiętrowy. Łącznie znajdują się w nich 62 luksusowe apartamenty, w tym mieszkania typu penthouse. Uwagę zwraca wysoka jakość wykończenia części wspólnych rezydencji. Lobby pełne jest światła dzięki przeszkleniom, a zielone patio pozwala zrelaksować się w otoczeniu roślin. Do dyspozycji mieszkańców oddano również dwupoziomowy podziemny garaż.

Apartamenty charakteryzuje zróżnicowany metraż. Znajdują się tu zarówno kameralne kawalerki, jak i czteropokojowe mieszkania o powierzchni 177 m2, do których przynależą duże tarasy na dachu. Na parterze natomiast są lokale z prywatnym ogródkiem.

Każdy z apartamentów został zaprojektowany z dbałością o szczegóły. Cechuje je funkcjonalny rozkład pomieszczeń i łatwość aranżacji, a także przestronność. Duże okna sprawiają, że mieszkania są jasne i dobrze doświetlone. Uwagę zwraca także widok. Można stąd dostrzec Pałac Kultury i centrum Warszawy, ale również pełen zieleni ogród, co jest w tej części miasta rzadko spotykane.

Prestiżowa lokalizacja w samym centrum Warszawy

Spacerując Hożą, wciąż można poczuć klimat przedwojennej Warszawy. To elegancka okolica, a jednocześnie doskonały punkt komunikacyjny. Mimo że apartamentowiec położony jest w samym centrum miasta, wokół życie toczy się spokojnym trybem, a na co dzień nie czuć charakterystycznego dla stolicy pędu. W pobliżu znajdują się restauracje, kawiarnie, sklepy i kameralne księgarnie. Do ścisłego centrum można się stąd dostać w kilka minut ? niedaleko są przystanki komunikacji miejskiej, które pozwalają dotrzeć do wielu dzielnic Warszawy.

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1?2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając ?Akceptuję? lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy do złożenia zapytania poprzez poniższy formularz kontaktowy. Odpowiedź otrzymasz na podany adres e-mail.

  fb ig in
  a
  Get In Touch With Us Today

  Welcome to Sagen, a modern platform perfect for showcasing your properties.

  fb tw in
  Wyszukaj