Pałac Karnickich

Aleje Ujazdowskie 39 ? adres wyjątkowy nie tylko ze względu na prestiżową lokalizację w centrum Warszawy. Tutaj właśnie mieści się Pałac Karnickich, wybitne dzieło polskiego neorenesansu, wzniesiony w 1877 roku, według projektu architekta Józefa Hussa. Budynek powstał jako wytworny, miejski dworek, nawiązujący do wzorców włoskich i berlińskich. Ten charakter wyróżnia go również dziś. Starannie odrestaurowany Pałac wciąż zachwyca, a o jego wyjątkowości świadczy miano ?Zabytek zadbany?, przydzielone przez Generalnego Konserwatora Zabytków Rzeczpospolitej Polskiej.

Historia i przywrócenie dawnej świetności

Pierwszym mieszkańcem i właścicielem budynku był senator Jan Karnicki. W późniejszych latach lokale w pałacu były wynajmowane m.in. przez senatora Józefa Wielowieyskiego, stałym gościem był także nuncjusz apostolski kardynał Ratti, późniejszy papież Pius XI. Pałac został po wojnie odebrany właścicielom i służył rozmaitym instytucjom, m.in. Spółdzielni ?Społem?, które dokonały wielu zmian kosztem elementów architektonicznych. W 1997 roku budynek odzyskał dawny standard dzięki renowacji i modernizacji. Zrekonstruowano sztukaterię, schody wyłożono jak dawniej białym marmurem karraryjskim, odtworzono żeliwne balustrady i poręcze. Znakomita renowacja przyczyniła się do nagrody w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków Rzeczpospolitej Polskiej w 1999 roku.

Ekskluzywna kamienica w centrum Warszawy

Kameralna atmosfera, prestiżowa lokalizacja, przedwojenny charakter ? tak w skrócie można opisać Pałac Karnickich. Historyczny styl budynku został wiernie zachowany podczas rewitalizacji, co czyni pałac budynkiem niezwykle klimatycznym. Podczas remontu nadano kamienicy nowe życie, zatrzymując przy tym jej pierwotny charakter i klimat eleganckiej, miejskiej willi.

To idealne miejsce do zamieszkania dla każdego, kto poszukuje ciszy i spokoju, pragnąc jednocześnie wciąż pozostawać blisko rozrywek centrum Warszawy. Na każdym z 6 pięter kamienicy znajduje się tylko jeden przestronny apartament, co gwarantuje prywatność i swobodną atmosferę.

 

Atrakcyjna lokalizacja

Pałac Karnickich mieści się w samym sercu tętniącego życiem warszawskiego Śródmieścia, gdzie swoje siedziby mają urzędy, ambasady oraz instytucje kulturalne. Aleje Ujazdowskie to jedna z najpiękniejszych ulic stolicy ? wchodzi w skład Traktu Królewskiego i wraz z Wilanowem została uznana za pomnik historii.

Okolica jest wyjątkowa nie tylko ze względu na zabytkowy charakter. Centrum Warszawy obfituje w rozrywki kulturalne, wiele tu również urokliwych miejsc na spacery. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Park Ujazdowski, Łazienki Królewskie oraz Plac Trzech Krzyży, a nieco dalej ? Nowy Świat. Wokół Pałacu nie brak również restauracji, kawiarni i barów, w których można spotkać się ze znajomymi lub umówić na kolację biznesową. Jest to również doskonały punkt komunikacyjny ? wokół przystanki autobusowe i tramwajowe ze świetnym dojazdem w niemal każdy zakątek Warszawy.

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1?2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając ?Akceptuję? lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy do złożenia zapytania poprzez poniższy formularz kontaktowy. Odpowiedź otrzymasz na podany adres e-mail.

  fb ig in
  a
  Get In Touch With Us Today

  Welcome to Sagen, a modern platform perfect for showcasing your properties.

  fb tw in
  Wyszukaj